Kas yra tie paslaugų marketingo ypatumai? Kodėl juos reikia išmanyti?

            Jei nusprendėte pradėti savo verslą, kuriame teiksite paslaugas, o ne gaminsite fizinį produktą, tai marketingo subtilybes jums reikia išmanyti kur kas geriau. Žinokite, kad neužtenka kreiptis į marketingo specialistą. Čia svarbus ir kiekvieno darbuotojo indėlis. Net ir paslaugos vartotojas yra laikomas svarbesniu, nei kad produkto pirkėjas. Todėl ir reikia labai atidžiai formuoti paslaugų marketingo sistemą, gerai įsisavinti jos ypatumus. Kokie jie? Pirmiausia, pati paslaugų tiekimo sistema turi būti gerai parengta, tam, aišku, gali prireikti naudotis ir ilgalaikes paskolos teikiamais finansais. Dar daugiau, reikia numatyti visas paslaugos savybes, kurios gali pritraukti klientą ir paskatinti rinktis jūsų paslaugas dar ir dar kartą. Į kokias ypatybes dar reikia atkreipti dėmesį? Vienas svarbiausių dalykų: komunikacijos sunkumai.

            Norėdami kokybiškai atlikti savo darbą, turite suvokti, kokia yra paslaugų kokybės prigimtis. Kadangi paslaugas teikiate ne sau, o klientui, tai ir darbo kokybę geriausiai įvertinti gali tik jis. Juk tik tada, kai dirbsite labai gerai, žmonės manys, jog verta pasinaudoti ilgalaikes paskolos teikiamais finansais, kad tik pas jus apsilankytų. Aišku, paslauga yra vienalaikis procesas, todėl vieną kartą gerai atlikus savo darbą, tiek pat pastangų turite dėti ir kitą kartą.

            Nepamirškite, kad paslaugos yra aptinkamos, susijusios su patirtimi ir pasitikėjimu. Tik siekdami šių trijų elementų geriausio išpildymo, galite tikėtis ilgalaikių klientų ir klestinčio verslo. Na, o kad būtų aiškiau, kaip šie trys elementai veikia verslą, apibūdinkime kiekvieną jų išsamiau:

  • Aptinkamos savybės siejamos su vartotojų apsisprendimą lemiančiais veiksniais: paslaugos apipavidalinimu, reklama, kaina, prieinamumu. Paprastai sakant, būtent šie elementai ir paskatina žmogų trokšti to, ką siūlote. Na, o jei viską darote kaip reikia, tai noras bus toks didelis, kad ilgalaikes paskolos atrodys tik mažas žingsnelis link svajonės.
  • Patirties savybės negali būti įgyjamos per trumpą laiką. Be to, jos siejamos tiek su paslaugos tiekėju, kuris ilgainiui įgunda ir savo darbą ima atlikti vis geriau, tiek su klientu, kuris gautą paslaugą įvertina vėliau, pagal jos tinkamumą.
  • Pasitikėjimo savybės yra siejamos su reklama – kuo daugiau žmonių apie jus gerai atsilieps, tuo patikimumas jumis didės.

 

PaskolosJums.lt