Paramos ir paskolos

Šiomis dienomis vis dar daug yra kalbama apie Europos Sąjungos teikiamas paramas. Jomis naudojasi tiek verslininkai, tiek visuomeninės įstaigos, tiek švietimo darbuotojai ar kaimo bendrijos… Rodos, tik sugalvok projektą, pateik jį ir pinigėliai atplauks į kišenę. Deja. Viskas daug sudėtingiau. Aišku, tai supranta kiekvienas, kuris yra realiai kreipęsis dėl Europos Sąjungos paramos. Pakalbėkime apie šios paramos naudą verslui ir kylančius sunkumus.

            Sakykime, nusprendėte užsiimti kaimo turizmu: statysite seniesiems lietuviams būdingus namelius, ūkinius pastatus, kuriuose bus galima pamatyti tradicinio ūkio narių, pabandyti pamelžti karvę, palesinti vištas ar pašerti kiaules. Idėja yra graži ir jai pritariama, tačiau gaudami paramą jūs irgi privalote investuoti pinigų. Iš kur jų gauti? Ilgalaikes paskolos gali būti jūsų naujo verslo pradžia.

            Dar daugiau, esate atsakingas už projekto įgyvendinimą, todėl turite pasirūpinti, kad pinigai būtų įsisavinami tinkamai – projektas įgyvendinamas be jokių kliūčių. Jei vertinant projektą bus nustatyta, kad pinigai panaudoti netinkamai, turėsite grąžinti visą gautą sumą. Aišku, ją jau būsite išleidę vykdydami projektą. Ką daryti? Ir vėl galite kreiptis dėl ilgalaikes paskolos, nes pinigus gausite be didesnių sunkumų, svarbu, kad turėtumėte pastovias pajamas ir jūsų nevaržytų įsiskolinimai.

            Aišku, nereikia pradėti galvoti apie teikiamas paramas kaip apie blogį – jos skirtos didinti ekonomikos augimą, plėsti socialinę ekonomiką, didinti konkurencingumą, užimtumą, kurti socialinę ir mokslinę pažangą, vykdyti socialinį teisingumą.

            Vadinasi, norėdami plėstis, galite pasidomėti, kokioms sritims yra teikiamos paramos. Svarbiausia idėja tokia: gera idėja ir neremiama turi būti naudinga, teikianti naudą. Jūs patys turite galėti ją įgyvendinti. Todėl daugiau kliaukitės savimi, na, o jei prireiks finansinės pagalbos, kreipkitės dėl ilgalaikes paskolos – geromis palūkanomis gauta finansinė paspirtis leidžia plėstis, dirbti srityje, kuri jums patiems atrodo įdomi ir naudinga. Tik tuomet finansinius įsipareigojimus vykdysite noriai, verslas klosis lengvai ir galėsite užsidirbti nemažą sumą. Taigi, tiek iš Europos Sąjungos fondų gaunamos lėšos, tiek ilgalaikes paskolos turi būti suprantamos tik kaip paspirtis, leidžianti tobulėti.

PaskolosJums.lt