Šeimos biudžeto planavimas

            Be jau minėtojo voko metodo, verta aptarti kaip efektyviausiai panaudoti mažą biudžetą, kada kas mėnesį gaunamos pajamos yra arba nepastovios, arba gana žemos, o išlaidas sunku reguliuoti.

            Iš pirmo žvilgsnio, mažo biudžeto planavimas gali pasirodyti panašus į biudžeto voke metodą. Vis tik, skirtumų yra. Pirmiausia, nusprendę jog savo finansus tvarkysite pagal šį metodą, turite atsidaryti bent dvi sąskaitas. Vienoje jų turėtumėte laikyti pragyvenimui skirtą būtiną pinigų sumą (ją sužinosite atidžiai peržiūrėję bent mėnesio išlaidas, suskaičiavę, kiek išleidote pinigų tikrai būtiniems dalykams, o kiek jų buvo iššvaistyta veltui). Čia laikykite pinigus nuomai, komunalinėms paslaugoms, maistui, transportui etc.

            Antrojoje sąskaitoje turėtumėte kaupti lėšas nenumatytoms išlaidoms. Geriausia, jei į šią sąskaitą pavyksta kas mėnesį atidėti bent dešimtadalį turimų lėšų. Aišku, ne visada pavyksta sukaupti reikiamą sumą, todėl galite būti tikri, jog reikiamu metu greita paskola internetu jums gali teikti reikiamą pagalbą. Dar gi, antrojoje sąskaitoje kaupiamus pinigus saugokite ne tik „juodai dienai“, bet ir pramogoms, kelionėms, žaislams, knygoms, spektakliams ar koncertams.

            Taigi, pagrindinis skirtumas tarp biudžeto voke metodo ir šio yra tas, kad antrojoje sąskaitoje kaupiami pinigai nėra taip giežtai kontroliuojami. Tiesa, finansiniai pokyčiai gali priversti jus ir šiose sąskaitose kaupiamą pinigų sumą keisti – mažėjant pajamoms, trauksis ir pirmojoje ir antrojoje sąskaitoje laikomų pinigų suma.

            Dar vienas svarbus dalykas, kurio kiekvienas turėtų nepamiršti – niekada nepalikite abiejų sąskaitų tuščių, stenkitės turėti bent kokį rezervą, kitaip, atsiradus bet kokiems sunkumams, neturėsite jokios kitos išeities, kaip tik kreiptis į paskolas teikiančias įmones, kad jums būtų suteikta greita paskola internetu ar net ilgalaikė paskola.

            Todėl jei yra galimybė, turėkite ir trečiąją sąskaitą, kurioje būtų pinigai ne sunkesniems gyvenimo momentams ar pramogoms, bet būtent ekstremalioms situacijoms spręsti. Juk nė vienas neplanuoja, jog rytoj užsidegs namas, pradings automobilis ar suges skalbimo mašina. Todėl iškilus tokiam sunkumui norėsite turėti atsargą, kuria galėtumėte finansuoti kilusias išlaidas.

            Aišku, jei tokios galimybės nėra, pernelyg nerimauti neverta. Jei jūsų gaunamos pajamos yra pastovios, o kitų didelių įsiskolinimų neturite, visada galite užpildyti paraišką, jog greita paskola internetu jums būtų suteikta kuo skubiau.

PaskolosJums.lt