Taupumas ir skolinimas – suderinami?

            Klausimas, kaip gyventi geriau, dažnai iškyla kiekvieno žmogaus sąmonėje. Deja, dažnas jį ignoruoja. O veltui. Nors yra daug receptų, patarimų, kaip pasiekti laimę, nepriklausomybę, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos du svarbius dalykus: taupymą ir skolinimąsi.

            Taupymas – tai bandymas išleisti kuo mažiau pinigų, atsisakant nebūtinų prekių ir paslaugų, ribojant pirkiniams skirtą sumą. Aišku, perdėtas taupumas apsunkina gyvenimą, mat galite pradėti neteisingai vertinti savo poreikius ir susitelkti tik į gyvybiškai svarbių daiktų pirkimą. Įdomu, kad lengviausia taupyti tada, kai yra aiškiai užsibrėžiama, kam bus skirta sutaupyta suma. Pavyzdžiui, nusprendę įsigyti automobilį, galite būti priversti susiveržti diržus ilgam. Aišku, yra ir alternatyva – ilgalaikes paskolos padeda išvengti šio varginančio proceso.

            Dar daugiau, turėdami santaupų, užtikrinate savo finansinį saugumą, mat įvykus asmeninei nelaimei, galėsite be didesnio vargo padengti atsiradusias išlaidas. Tai itin svarbu, kada reikia pirkti medikamentus, pakeisti sugedusį buities prietaisą, ar sutaisyti automobilį. Žinoma, kaupti pinigus gali tik tie, kurių pajamos yra pakankamai didelės. Na, o ką daryti tiems, kuriems sunkiau sekasi? Per daug nerimauti nereikia. Ilgalaikes paskolos padeda patenkinti kilusius poreikius. Svarbu, kad finansiniai prioritetai būtų tinkamai nustatyti.

            Jei vis dar ramybės neduoda klausimas apie taupymą, turėtumėte suvokti, kad sumą, kurią ketinate per mėnesį sutaupyti, turėtumėte atidėti jau pačioje pradžioje, o ne mėnesio pabaigoje. Turbūt esate pastebėję, kad mėnesio pabaigoje piniginė, kad ir kokia pilna būtų buvusi, ištuštėja. Panašiai turėtumėte elgtis ir vykdydami ilgalaikes paskolos įsipareigojimus: vos tik gavę atlyginimą atidėkite reikiamą sumą. Tik taip galėsite būti ramūs, kad gebėsite sumokėti nustatytą sumos dalį.

            Taupymas ir skolinimasis yra panašūs ir tada, kai kalbame apie jais siekiamus tikslus: taupome, kai norime „atsidėti juodai dienai“, skolinamės, kai ta baisi diena mus užklumpa nepasiruošusius; kai vieni taupo atostogoms, kiti joms pasiskolina ir vėliau, nesukdami sau galvos grąžina nurodytą sumą. Taigi, du svarbiausi tikslai, kurių žmonės siekia – gyvenimo sąlygų gerinimas, malonumo siekis ir bandymas spręsti kilusias problemas.

PaskolosJums.lt