Verslo plėtra ir ilgalaikes paskolos

Turintiems mažą ar vidutinį verslą ir norintiems plėstis dažnai ilgalaikes paskolos yra geriausias būdas padidinti savo kapitalą. Ši paskolų rūšis leidžia gauti didelę sumą pinigų, kuri bus grąžinama mažomis dalimis per ilgą, kelerius metus trunkantį, periodą. Svarbu pastebėti, jog šios paskolos itin tinka ilgalaikius verslo planus turinčioms įmonėms, ketinančioms keisti veiklos kryptį, mastą, didinti dirbančiųjų skaičių, siekiančių įsigyti naują įrangą.

            Nors ilgalaikes paskolos yra siejamos su milžiniškomis, šimtatūkstantinėmis ar net milijoninėmis sumomis, kreditus teikiančios įmonės dažniausiai skolina mažesnes sumas, pavyzdžiui, iki dešimties tūkstančių eurų. Atkreiptinas dėmesys, jog šioms paskoloms yra taikomos mažesnės palūkanos, todėl besiskolinantieji gali sutaupyti daugiau, nei kad naudodamiesi trumpalaikėmis paskolomis.

            Verslo plėtra gali būti siejama su tvirtesnių pozicijų užėmimu dabartinėje rinkoje arba naujų veiklų paieška ir įsitvirtinimu. Žinoma, tiek vienu, tiek kitu atveju reikia nepamiršti, jog egzistuoja komercinė rizika – pelno ir nuostolių santykis bent iš pradžių gali būti nepalankus. Todėl reikia būti pasiruošus priimti kylančias rizikas, su jomis susidoroti dabarties momentu ir sukurti prevencinę programą, apsaugančią nuo galimų ateities grėsmių.

            Pateikti du būdai plėstis (reaguoti į dabarties situaciją; rengti ilgalaikį planą) atlieka esminį vaidmenį, siekiant sėkmės. Pirmasis atvejis svarbus visais laikais, antrasis – leidžia išnaudoti verslo galimybes, asmeninius gebėjimus pritaikyti, siekiant sėkmės.

            Čia verta prisiminti, jog plėtrai trukdyti gali štai kas:

  • Per mažas turimas kapitalas ar ilgalaikes paskolos reikalavimai atrodo per sunkiai įgyvendinami.
  • Įmonė negali taip greitai prisitaikyti prie technologinių naujovių, todėl kyla grėsmė atsilikti, prarasti savo aktualumą.
  • Konkurentai veikia itin aktyviai, pritraukia ne tik potencialius jūsų klientus, bet ir esamus.
  • Verslui plėstis yra nepalankūs tik ką priimti teisės aktai – tenka mokėti didžiulius mokesčius, sunku dirbti pelningai.

            Visi šie trikdžiai – realūs. Todėl prieš pradėdami vykdyti plėtros planą, turite įvertinti šias grėsmes ir būti pasiruošę su jomis dorotis. Paprasčiausias būdas – kelti kokybę, stiprinti savo įvaizdį ir taip saugoti esamus klientus, kurie pasikvies dar ir naujų.

PaskolosJums.lt