Verslo pradžia: kokia verslo forma yra geriausia?

Gana nesunku numanyti, jog ilgalaikes paskolos yra skirtos arba individualiems poreikiams tenkinti (pirkti automobilį, remontuoti gyvenamąjį būstą, atnaujinti turimą buitinę techniką), arba verslo plėtrai, jo steigimui. Apie pastarąjį dalyką čia plačiau ir kalbėsime. Kokios esti verslo formos? Geriau steigti individualią įmonę ar uždarąją akcinę bendrovę?

            Žinotina, jog individuali įmonė – tai palyginti nesudėtinga verslo forma, kur didžiausią atsakomybę prisiima pats savininkas. Jis dažniausiai perka reikiamus įrenginius, samdo ir atleidžia darbuotojus, perka reikalingas medžiagas, atlieka klientų paiešką. Natūralu, įmonės savininkas prisiima atsakomybę ir dėl ilgalaikes paskolos grąžinimo. Kita vertus, verslu sukurtos pajamos priklauso tik jam, o mokesčiai yra mokami nuo grynojo pelno. Tokios įmonės yra steigiamos gana dažnai, nes joms nereikia minimalaus pradinio kapitalo, buhalterinė apskaita yra supaprastinta. Dargi ir veiklos reglamentavimas įstatymais yra supaprastintas, taikomos įvairios nuolaidos, mokesčių lengvatos. Didžiausias tokios veiklos vykdymo trūkumas – savininkas yra už viską atsakingas savo turtu.

            Galima numanyti, jog Lietuvoje dažniausiai yra steigiamos uždarosios akcinės bendrovės. Nors čia reikalingas pradinis kapitalas, tačiau akcininkai už bendrovės veiklą atsakingi tik tokio dydžio pinigų suma, už kurią buvo įsigyta akcijų. Bankrutavus bendrovei, asmeninis turtas nėra liečiamas (jis negali būti atimamas, siekiant padengti susidariusias skolas). Tiems, kurie savo veiklą vykdo uždarojoje akcinėje bendrovėje ar akcinėje bendrovėje, gali būti teikiamos ilgalaikes paskolos kur kas didesnėms sumoms.

            Priklausomai nuo pasirinktos vykdyti veiklos, reikėtų rinktis ir verslo formą. Nors individuali įmonė yra paprasta veiklos vykdymo forma, tačiau ir jos dokumentaciją tvarkant gali kilti problemų. Greičiausiai buhalterio paslaugų reikės vykdant tiek vieną, tiek kitą veiklą. Lygiai taip patartina turtėti ir pradinį kapitalą. Jei manote, jog turimų pinigų nepakanka, galite kreiptis į kreditus teikiančias įmones, aptarti savo verslo planą ir galimas paskolos sutarties sąlygas, grąžinimo terminus, palūkanų normą, grąžintinos sumos dydį. Taip galėsite sukuri ir ilgalaikį savo verslo planą, kuris bus orientuotas ne tik į trumpalaikę sėkmę, bet ir į ilgalaikio verslo vykdymą.

PaskolosJums.lt