Vestuvių biudžeto planavimas

Svarbiausiai gyvenimo šventei pradedama ruoštis iš anksto – vieta, laikas, svečių sąrašas, povestuvinė kelionė… Darbų tiek, kad gali ir galva susisukti. Būtent todėl siūloma kreiptis arba į vestuvių planuotojus, arba naudotis internetine programėle, padedančia nepamiršti ko nors svarbaus. Tad apie ką turėtumėte pagalvoti?

  • Skirkite dėmesio aprangai ir grožiui. Čia kalbame apie jaunosios suknelę, aksesuarus, apatinį trikotažą, makiažą, šukuoseną. Lygiai taip svarbu nepalikti nuošaly jaunikio – naujas kostiumas, batai, sąsagos, kaklaryšis. Nors žvelgiant į viso biudžeto procentinę išraišką, šiems daiktams turėtumėte skirti iki dešimties procentų, vien jaunosios suknelė kainuos 300-1200 eurų. Todėl, natūralu, jog pradėsite ieškoti būdų, kaip biudžetą padidinti, pavyzdžiui, dėl ilgalaikes paskolos, padengę šias išlaidas, galėsite koncentruotis į puotos rengimą.
  • Puotos organizavimas. Čia svarbu tinkamai parinkti laiką ir vietą, kur vyks visas pobūdis, kiek žmonių jame dalyvaus, kokie patiekalai bus tiekiami ir kiek jų bus. Manoma, jog būtent šį vestuvių dalis ir yra brangiausia.
  • Vestuvių ceremonija. Pinigine išraiška, tai itin pigiai kainuosianti dalis, kadangi turėsite sumokėti už civilinę metrikaciją ir/arba auką bažnyčiai.
  • Gėlės ir dekoracijos. Nepamirškite estetinės pusės – gražiai puošti stalai, dailios pamergių ir jaunosios puokštės gali visus pakerėti. Todėl čia išleisite apie dešimt procentų viso vestuvių biudžeto. Nustokite nerimauti, jog pritrūksite tam pinigų, žinokite, jog visuomet galite kreiptis dėl ilgalaikes paskolos.
  • Muzika ir pramogos. Nereikia nė kalbėti, jog šventėje turi būti visiems linksma, kitaip net ir patys jaunieji ims jaustis prastai, manydami, jog žmonės nesidžiaugia jų jungtuvėmis. Užuot bandę patys linksminti susirinkusiuosius, kreipkitės į muzikantus, ar net vakaro vedėjus, kurie būtų atsakingi už visas pramogas.
  • Aišku, šventė – tai akimirkos džiaugsmas, kurį norisi prisiminti ir vėliau, todėl turite pasisamdyti ir vestuvių fotografą, kuris įamžintų visas svarbiausias akimirkas. Nepamirškite, jog kokybė čia labai svarbu. Todėl užuot taupę, kreipkitės dėl ilgalaikes paskolos ir džiaukitės savo vestuvių atgarsiu dar ilgai.
  • Transportas ir apgyvendinimas. Ar jūsų svečiai atvyksta su nakvyne? Paskaičiuokite, kiek reikia užsakyti viešbučio kambarių, kiek tam skirsite pinigų.
  • Povestuvinė kelionė. Žinoma, pasibaigus vestuvių vargams ir džiaugsmams, jauniesiems norisi atsipalaiduoti ir pabėgti nuo viso to šurmulio. Todėl skirkite dalį biudžeto ir povestuvinei kelionei. Na, o jei jai neliko pinigų, galite kreiptis dėl ilgalaikes paskolos.

 

PaskolosJums.lt