Vietinė rinka ir tarptautinis verslas: galimybė ar grėsmė?

Jei nusprendėte steigti savo įmonės padalinį kitoje šalyje, susidursite ir su ten esančia valdžia, turėsite galvoti apie dirbančiųjų poreikius, klientų troškimus ir būdus juos patenkinti. Nereikia nė abejoti, kiekvienas kuriantis verslą, žino, kad teigiamas įvaizdis ir „geras“ vardas gali atnešti įmonei sėkmę ne tik savoje šalyje, bet ir tarptautinėse rinkose. Įdomu, kad norą kurti teigiamą savo įmonės įvaizdį skatina ir tokie aspektai:

  • Šalies vyriausybė gali taikyti vadinamuosius dvigubus standartus t.y. vietinės rinkos dalyviams taikomos lengvatos, o užsienio investuotojams – teisiniais veiksmais persmelkta, nuolat stebima veikla. Tai yra labai aiški priežastis, kodėl savo vardo kūrimas padeda įmonei lengviau įsitvirtinti naujoje rinkoje. Tai jūs galite padaryti ir pasinaudoję ilgalaikes paskolos teikiama finansine nauda.
  • Nepamirškite ir fakto, kad vietiniai konkurentai į jūsų teikiamus pasiūlymus gali reaguoti labai skeptiškai, esą jūs „blogi“.
  • Jei nesukursite teigiamo savo įvaizdžio, gali kilti problemų ir su vartotojų patraukimu, prekybininkų sudominimu turima produkcija.

            Aišku, nereikia išsigąsti. Lygiai kaip ir ilgalaikes paskolos, taip ir tarptautinis verslas iš pirmo žvilgsnio yra rizikingas sprendimas. Svarbu, kad prieš imdamiesi konkrečių – dažnai net ir susijusių su finansinėmis išlaidomis – sprendimų, viską gerai apsvarstytumėte.

            Todėl pateiksime dar ir keletą priežasčių, kurios gali paskatinti pradėti gamybą užsienyje:

  • Galite tikėtis užsienio vyriausybės paramos.
  • Atsižvelgiant į vietinei rinkai prieinamus šaltinius, galite sumažinti gamybos kaštus.
  • Galimybė įsitvirtinti palankioje rinkoje: esti šalių, kur yra moki rinka, vartotojų pajamos didėja, priėjimas prie finansinių išteklių yra nesudėtingas, pasinaudojus ilgalaikes paskolos teikiama finansine parama, mokamos žemos palūkanos.
  • Pažangios patirties, žinių ir techninių sugebėjimų pritaikymas.

            Taigi, čia išvardintos priežastys aiškiai rodo, kad kurti verslą tarptautinėje rinkoje nėra lengva, tiesa, privalumų yra ne mažiau nei trūkumų. Todėl jei esate energingas, ryžtingas ir nebijote daug dirbti, kad įgyvendintumėte savo svajonę – pirmyn. Juk būtent čia – naujose rinkose – atsiveria daugiausia galimybių. Na, o jei idėjoms įgyvendinti stinga pinigų – ilgalaikes paskolos padės jums dirbti mėgstamą darbą.

PaskolosJums.lt